Некрасовська ЗОШ - Інформаційний вісник для учнів
Головна » Сторінка психолога » Інформаційний вісник для учнів

Інформаційний вісник для учнів

Як підготуватися до  ДПА,ЗНО

Справжня  мети  навчання  не  повторювання,  а  використання.  Не  тримайте  знання  в  собі,  поділіться  з  дзеркалом,  батьками,  друзями,  можете  час  від  часу  робити репетицію  іспиту.  Відповідайте  вдумливо  і  серйозно,  бо  добра  репетиція – запорука  успішної  вистави.

1. Приберіть  все  зайве,  що  відволікає  увагу  від безпосередньої  мети – підготовки  до  ДПА,ЗНО.  Заховайте  всі  книжки,  диски,  відключіть  телефон.  Суворо  скажіть  собі,  що  з  9.00  до  12.00  я  повинен  вивчити  стільки-то.

 

2. Запам’ятовувати  матеріал  потрібно  осмислено,  а  не  механічно.  Не  зубріть – це  не  на  довго  і  дає  ускладнення:  варто  перехвилюватися ,  забути  хоч  одне  слово,  як  матеріал,  вивчений  таким  способом  зітреться.

 

3.    Почніть  вчити  з  важких,  незрозумілих  тем,  а  легкі  залишайте  під  кінець.  Якщо  складну  тему  відкладати  на  потім,  вона  не  буде  давати  вам  спокою.

 

4.    Чергуйте  розумову  діяльність  з  фізичною.  Не  доводьте  себе      до  повного  знесилення.  Не  забувайте,  що  відпочинок  теж  необхідний.

5.    Почніть  вчити  матеріал  зранку,  поки  свіжа  голова,  займатися  в  останню  ніч  чи  добре  виспатися – справа  індивідуальна.  Але  у  людини,  яка  виспалася,  голова  працює  краще.

 

П'ЯТЬ СПОСОБІВ УСЕ ВСТИГНУТИ
      Незабаром розпочнуться іспити ДПА, ЗНО. Як усе встигнути вивчити, повторити та ще й вирішити особисті справи? 

                                             

1.                Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов'язково перевіряйте, чи все із запланованого встигли зробити.

2.                 Не дивіться телевізор. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалу чи події у світі. Якщо станеться щось глобальне, то ваші друзі, родичі сповістять вас. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого зоряного майбутнього! Переконайтесь — життя без телевізора є.

3.                 Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам'ятовувати складний навчальний матеріал.

4.                Переводьте увагу з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Після того, як ви 3 години просиділи за книжками, можете піти на консультацію до друзів або допомогти батькам.

5.                Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.

 

Будьте  здоровими

 та  бережіть  себе -

попереду  усе  життя.

 

Готуємося  до ДПА,  ЗНО

Поради випускникам

1.Вчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок наказує     виробляти гормони стресу на будь-який подразник, що загрожує нашому спокою.

2.Використайте  найпростішу йогівську вправу. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть їх у боки, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на одну біля пупка (ліва рука знизу). Ваш мозок насичується киснем і заспокоюється.

3.Усміхайтесь, навіть якщо вам не дуже хочеться. Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові.

4.Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам вдається впоратись із хвилюванням.

5.Живіть активно. По-перше, активні рухи не дають накопичуватись адреналіну, по-друге, відволікають від негативних думок: «Я не здам», «Я не знаю» тощо.

6.Стежте за пульсом – його оптимальна частота розраховується за формулою: 180 мінус ваш вік.

7.Не одягайте на екзамен червоний колір. Цей колір підвищує кров’яний тиск, він небезпечний для гіпертоніків. Коли людина сидить у кімнаті, де багато червоних предметів, то вона починає безпричинно дратуватися. А коли людина одягає червоні речі, то навпаки, в неї додається бадьорості й активності. Тобто якщо ви одягнете на екзамен червону річ, то почуватиметеся впевненіше, але в екзаменатора ваш вигляд викликатиме роздратування. Хоча червоний колір можна використовувати як при застудах, так і при запаленні слизової оболонки. Цей колір впливає на систему кровообігу.

 

Чим заїсти стрес?

Усе, що ми їмо та п’ємо, впливає на стійкість до стресу. Не випадково у багатьох народів існує і вгорі, і в радості (наприклад, на поминках і на весіллі) збиратися за столом.

Але не наражайтеся на ризик стати жертвою так званого «синдрому холодильника» - заспокоєння при стресовій ситуації через споживання їжі. Так дуже легко набрати зайвої ваги. Це не додасть вам здоров'я, а навпаки, лише неприємностей.

Зранку добре снідайте: гаряча страва (м'ясо чи риба) й овочевий салат. Дієтологи твердять, що ті, хто добре їсть зранку, стійкіші до стресу. І навпаки, людина, яка не снідає або нашвидкуруч випиває філіжанку кави, частіше дратується, неадекватно реагує на ускладнення у своєму житті.       

Отже поради на щодень:

1.Споживайте їжу в один і той же час не менше 4 разів на день.

2.Хай їжа тішить вас. Приготуйте улюблені страви, увімкніть музику, красиво сервіруйте стіл. Пам’ятайте, що ендорфіни, які виробляє головний мозок під час гарної трапези, діють, як  сильні транквілізатори.

3.Коли знервуєтесь, не лікуйте стресу цукерками, булочками, тістечками.

4.Збільште порції споживання їжі за рахунок фруктів, овочевих салатів.

5.Обмежтеся 1-2 філіжанками кави або чаю на день, в іншому випадку вам буде непросто зберегти витримку в критичний момент.

6.Випийте протягом дня 3-6 склянок заспокійливого чаю, який знімає нервове напруження, нормалізує сон і артеріальний тиск.

7.Заїдайте стрес родзинками. У них багато калію, який зміцнює нервову систему і провокує позитивні емоції.

8.Споживайте продукти з вітаміном Е, що міститься в сої, картоплі, кукурудзі, моркві, волоських горіхах.

9.Вживайте шоколад, який підвищує ваш життєвий тонус, нормалізує артеріальний тиск.