Некрасовська ЗОШ - Про школу
Головна » Про школу

Про школу

   Архів старих шкільних фотографій


Історія Некрасовського ліцею тісно повязана з історією самого села, з економічно-соціальними процесами , що відбувалися в самому селі і навколо нього. Вперше в писемних джерелах село згадується в 1431 році під назвою Саліші. В 1758 році Вінницький повітовий староста Юзеф Чесновський перейменував його на Юзвин, а в 1946 році указом президії Верховної ради УССР село Юзвин було переіменоване на село Некрасове на честь 125-ти річчя з дня народження великого російського поета – Миколи Олексійовича Некрасова, який за даними багатьох його біографій народився 22 грудня 1821 року в містечку Юзвин.
    В 1862 році с селі було збудовано на кошти громади і відкрито першу в окрузі школу.
Реформи 60-их років , які впровадив уряд царської Росії, а особливо те , що з 1864 року містечко Юзвин стало центром одноіменної волості (однієї з найбільших у Вінницькому повіті) сприяло подальшому розвитку освіти в селі. Так , зокрема , в 1875 році на сході жителів села було піднято клопотання про будівництво в містечку державного училища. З казни (державного бюджету)було виділено відповідні кошти і в 1876 році в містечку Юзвин було відкрито державне однорічне училище.
    В 80-90 роках ХІХ ст. відбувався подальший економічний розвиток Юзвина. Тут будуються і вводяться в дію два державні водяні млини, гуральня, два постоялі двори. В 1900 році відкривається філія Всеросійського селянського банку. Змінюється і статус школи. З 1901 року вона стає двохрічним державним училищем. Для цього за 1900-1901 рік було збудовано нове приміщення.

     Директором училища в 1901-1905 роках був Максимчук Юзеф Станіславович. В 1905 році за активну участь в революційних подіях 1905-1907 років він був заарештований і страчений. Його наступники Бита, Радошкевич приклали багато зусиль для розвитку Юзвинського училища (школи).
Значна увага приділялась естетичному оформленю шкільного подвія (клумби, доріжки, алеї). Закладений при школі сад став зразково-показовим.
    В школі навчались діти з усієї округи: Широка Гребля, Микулинці, Майдан, Пултівці, Мізяків. Мова навчання була російською.
Події Першої світової війни (Подільська губернія прифронтова зона), а особливо події революції 1917 року привели до занепаду та ліквідації училища. В його приміщенні стала функціонувати початкова чотирирічна школа.
Але оскільки і пі дчас революції і громадянської війни Юзвин продовжував виконувати функції волосного адміністративного центру на базі початкової школи з 1918 року починає діяти школа з 7-ми річним терміном навчання. Це була єдина семирічна школа на всю округу і тому тут окрім місцевих навчалися учні з навколишніх сіл. Для них на період навчання батьки винаймали житло у місцевих жителів.

    З 1964 року наша школа стає восьмирічною, а через 30 років, у 1994 року школа отримує статус середньої.


      За час існування школи з її стін вийшло багато відомих та знаних людей: Олексинко П.Ф. – член-кореспондент академії Наук України , лауреат державної премії, професор; Кирилюк О.О. – доктор ветеринарних наук, професор;Тарасюк В.С. – директор Вінницького медколеджу, професор , та багато інших. 
      Нині в школі навчається близько 200 учнів, працює 18 кваліфікованих учителів. Головним завданням школи є розвиток природних позитивних нахилів, здібностей і обдарованості , творчого мислення і вміння самовдосконалюватися методом індивідуального та диференційованого підходу до особистості. Ми впевнені , що наш випускник після закінчення школи твердо буде стояти на ногах, він буде готовий до вирішення складних проблем, прийняття правильних рішень, а головне – він навчиться будувати свої взаємини з людьми, виходячи із загальнолюдських цінностей.